Regulacja brwi – w zaciszu domowym czy u profesjonalnej kosmetyczki

Każda z pań przynajmniej raz na kilka tygodni musi wyregulować sobie brwi. Niektóre z kobiet kompletnie nie mają do tego drygu ani cierpliwości, dlatego też chętnie oddają się w ręce fachowców, czyli profesjonalnych kosmetyczek. Niektóre z pań zgodnie twierdzą, iż same najlepiej wiedzą, jak poradzić sobie ze swoimi zbędnymi włoskami, dlatego też samodzielnie pozbywają się niechcianych włosków. Jak to wszystko wygląda w praktyce i co należy wiedzieć o tych zabiegach?

Jak wyregulować brwi u kosmetyczki?

Gdy pierwszy raz odwiedza się salon kosmetyczki w celu regulacji brwi, trzeba dokładnie i precyzyjnie powiedzieć, czego się oczekuje. Jest bowiem kilka sprawdzonych i skutecznych metod takiego zabiegu. Wosk czy też regulacja pęsetą to najpopularniejsze z tych, z których najczęściej korzystają panie i to w różnym wieku. Pierwsza opcja jest dużo szybsza, a ból odczuwalny jest dosłownie chwilę, gdy plaster szybko odrywany jest ze skóry. Usuwanie zbędnych włosów pęsetą trwa z kolei o wiele dłużej i może wiele pań nawet doprowadzić do płaczu, gdyż włos po włosku wyrywany jest po kolei. Taka „przyjemność” w profesjonalnym salonie kosztuje zazwyczaj od około 20 zł do 35 zł.

Jak wyregulować brwi samodzielnie w domu?

Jest to jak najbardziej możliwe i wykonalne, stąd też dużo kobiet chętnie korzysta z tej możliwości. Zazwyczaj większość z nich wybiera pęsetę, gdyż w każdej chwili można obserwować, czy brwi są odpowiednio ukształtowane. Wymaga to od pań trochę wprawy i czasu, jednak większość z nich dużo pewniej się czuje, gdyż same najlepiej wiedzą, w jakich brwiach czują się najlepiej. Zdecydowanie nie poleca się usuwania włosków z tej części twarzy ani maszynką, ani depilatorem. Po maszynce włosy zaczną bowiem bardzo szybko odrastać, a szeroki depilator może nie poradzić sobie z tak dokładnym ukształtowaniem brwi – więcej na stronie www.trena.pl/blog/jak-wyregulowac-brwi-praktyczny-poradnik/