Skok na bungee w Krakowie

Skoki na bungee to sport pełen przygód, w którym ludzie skaczą z wyższych poziomów, takich jak most z elastyczną liną przymocowaną do kostek, aby powstrzymać ich przed uderzeniem o ziemię. Lina jest zaprojektowana tak, aby się rozciągała.

Skok na bungee – gdzie w Krakowie?

Jeśli interesują Cię skoki na bungee w Krakowie – zajrzyj tutaj. Kiedy lina naciągnie się całkowicie, skoczek podskakuje z powrotem. Kiedy ludzie skaczą, noszą wyposażenie ochronne, takie jak kaski i uprząż. Jest to naprawdę bardzo ważne. Nowoczesne skoki na bungee rozpoczęły się, gdy czterech Brytyjczyków zeskoczyło z mostu Golden Gate w San Francisco. W 1987 roku A.J. Hackett zasłynął na całym świecie, kiedy skoczył z Wieży Eiffla w Paryżu. Aktualnie również w Krakowie można skoczyć na bungee.

skok na bungee

Atrakcja dla odważnych

Skoki na bungee wiążą się z wieloma niebezpieczeństwami. Lina musi mieć odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo ważne, więc warto zwrócić na to uwagę. Uprząż bezpieczeństwa musi być odpowiednio dopasowana, w przeciwnym razie siła upadku może spowodować złamanie kości. Lina musi mieć odpowiednią długość, inaczej osoba może uderzyć o ziemię, zanim zostanie zatrzymana przez linę. Skok na bungee Kraków to rozrywka, która cieszy się ogromną popularnością. Skoki na bungee to czynność rekreacyjna polegająca na skakaniu z dużej powierzchni przy przymocowaniu do elastycznej linki. Jeden koniec tego elastycznego sznurka jest przymocowany do ciała skoczka, a drugi koniec jest przymocowany do nieruchomego obiektu w punkcie skoku.