Jaki wybrać sposób zapięcia sandałów damskich?

Wybierając nowe sandały damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość wykonania, design i cenę, ale również na sposób zapięcia, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W sandałach sportowych noga powinna być jak najbardziej usztywniona, dlatego też warto postawić na porządne zapięcie, które nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. 

Dlaczego zapięcie jest ważne?

Porządne zapięcie pozwala nie tylko zniwelować ryzyko nieprzyjemnych i bolesnych obtarć, ale przede wszystkim znacząco podnosi kontrolę podczas poruszania się. W sportowych sandałach damskich od wielu lat królują przede wszystkim zapięcia na rzep. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Dzięki zapięciom tego typu, każda kobieta jest w stanie idealnie dopasować poszczególne paski do swojej stopy, dlatego też nie będzie problemów z ocieraniem. Bardzo wielu producentów oferuje również sandały damskie na klamrę, które prezentują się okazale w każdych warunkach.

O czym należy pamiętać?

Z praktycznego punktu widzenia najwygodniejszym zapięciem są oczywiście wspomniane powyżej rzepy. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Jedynym problemem jest to, że rzepy nie za dobrze radzą sobie w kontakcie z wodą, dlatego też w sandałach nie będzie można wejść do jeziora albo do morza. Zawilgocone rzepy znacząco tracą na przyczepności i co gorsze nie można tego w żaden sposób naprawić. Zakup nowych sandałów to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto pamiętać również o ich pielęgnacji, dzięki czemu będą służyć przez wiele długich lat.

Oferta sprzedażowa sandałów damskich dostępna tutaj.