Dlaczego warto stosować naturalne masła do ciała?

Naturalne masła do ciała mogą zapewnić skórze intensywne odżywienie i nawilżenie. Stanowią doskonałą pielęgnację dla wszystkich tych, którzy zmagają się z suchą skórą, rozstępami, czy nawet oznakami starzenia. W porównaniu do balsamów, czy mleczek do ciała posiadają w swoim składzie mniejszą ilość wody, czemu zawdzięczają swoją gęstszą i bardziej treściwą konsystencję. Dzięki temu masło do ciała zapewnia bogatsze odżywienie i skoncentrowaną pielęgnację każdej skóry. Dlaczego jeszcze warto stosować naturalne masła do ciała? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule!

Masło do ciała — najważniejsze zalety

Na rynku obecnie nie brakuje dobrych, naturalnych produktów. Najpopularniejszym z nich jest masło shea do ciała, które jest uwielbiane przez kobiety w każdym wieku. Jakie są jego zalety?

  • Rozprowadza się po skórze bez trudu
  • Szybko się wchłania, dając jednocześnie długotrwałe rezultaty.
  • Głęboko nawilża i odżywia skórę.
  • Zapewnia natychmiastową ulgę delikatnej i podrażnionej skórze,
  • Wygładza rozstępy, wzmacniając skórę, 
  • Pięknie pachnie
  • Nie pozostawiają plam na ubraniach,

Naturalne masła do ciała — jak dobrać je do rodzaju skóry?


Masło shea do ciała wspomaga regenerację komórek skóry oraz przywraca jej elastyczność. Z kolei masło arganowe ogranicza produkcję sebum, dzięki czemu hamuje wykwit zmian trądzikowych. Wszystko to za sprawą wysokiej zawartości witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Z  tego powodu te dwa masła należą do najbardziej popularnych i lubianych. Jednak istnieją jeszcze inne naturalne masła do ciała, które mogą znacznie poprawić stan skóry.

Wśród nich warto wymienić masło kakaowe, które chroni skórę przed pojawianiem się oznak starzenia. Ponadto przeciwdziała powstawaniu blizn i rozstępów. Zaleca się stosować je zamiennie z masłem arganowym, dzięki czemu otrzymamy najlepsze efekty.
Na rynku występuje też masło kokosowe, które chroni skórę przed wolnymi rodnikami, odżywia, głęboko nawilżając skórę. Warto wiedzieć, że jest to niezastąpiony produkt w przypadku poparzeń słonecznych. Masło kokosowe doskonale radzi sobie z niewielkimi poparzeniami, przynosząc ulgę.

masło do ciała

Masło do ciała — kiedy stosować?


Masło do ciała możemy stosować zawsze, gdy poczujemy taką potrzebę. Najlepszym rozwiązaniem jest aplikowanie kosmetyku wieczorem po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana i masło lepiej się wchłania.W sklepach nie brakuje wartościowych propozycji. Masło do ciała to doskonały produkt na rozstępy lub cellulit i wzmocnienie Twojej skóry. Nie tylko doskonale działaj, ale też pięknie pachnie!