Co warto wiedzieć o pierścionkach ze szmaragdem?

Pierścionki zaręczynowe stanowią jedną z najpopularniejszych kategorii wyrobów biżuteryjnych. Występują one w najróżniejszych kształtach i wytwarzane są z różnego typu stopów metali, do których należą między innymi czarne złoto, białe złoto, rdzawe złoto, stopy srebra, platyny i inne. Bardzo częstym dodatkiem do takich wyrobów są kamienie szlachetne. Od zawsze jednymi z najcenniejszych dodatków były brylanty. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem.

Szmaragd – piękny kamień

Szmaragdy są coraz częściej używanymi minerałami do wyrobu pierścionków. Minerał ten jest odmianą berylu, a swoje zabarwienie zawdzięcza obecnym w nim pierwiastkom, takim jak chrom czy wanad. Pierścionki ze szmaragdem pięknie prezentują się na dłoniach noszącej je osoby. Stanowią one odejście od tradycyjnych pierścionków z brylantem. Najczęściej na rynku można znaleźć pierścionki ze szmaragdem wykonane z białego lub żółtego złota. Ich ceny różnią się w zależności od próby złota, a także innych czynników, takich jak obecność dodatkowych kamieni (np. cyrkonii) oraz marka producenta.

Gdzie zakupić pierścionki ze szmaragdem?

Ze względu na rosnącą popularność takich wyrobów, ich zakup nie powinien stanowić problemu. Można do tego celu użyć internetu lub udać się do salonu jubilerskiego. W przypadku sklepu internetowego wybór będzie dużo większy, jednak brak możliwości przymierzenia pierścionka ze szmaragdem może nasuwać wątpliwości co do zakupu. Warto więc samodzielnie wybrać się do stacjonarnego sklepu z biżuterią i tam dokonać wyboru, mając jednocześnie pewność, że pierścionek ma odpowiednie wymiary.