Pierścionek z topazem – idealny prezent dla wymagających kobiet

Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Boże Narodzenie – z okazji wyjątkowych uroczystości kobiety zasługują na wyjątkowe prezenty. Jeśli chcesz sprawić ukochanej osobie przyjemność, a nie jesteś mistrzem w kupowaniu upominków – postaw na biżuterię. Dobrze dobrane, nietuzinkowe kolczyki, pierścionek czy naszyjnik przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym kobietom.

Topaz – oryginalność i różnorodność

Topaz to niezwykle urzekający i rzadki kamień szlachetny z grupy krzemianów. Nazwa kamienia wywodzi się z sanskrytu i oznacza ogień, nawiązując do jego pomarańczowo-złotej barwy i szlachetnego blasku. Jednak topaz, w zależności od domieszek pierwiastków różnych metali, może przyjmować wiele innych barw: zieloną, błękitną, bladofioletową, niebieską, ciemnoczerwoną czy różową. W jubilerstwie wysoko ceniony jest przede wszystkim ze względu na jego bogactwo barw, a także twardość i rzadkie występowanie. 

Złoty pierścionek z topazem – dla kogo?

Spośród przepychu kamieni szlachetnych dostępnych w sklepach jubilerskich, topaz jest wyborem ciekawym i nieoczywistym. Dlatego doskonale sprawdzi się jako prezent dla kobiet, które cenią sobie indywidualizm i niepowtarzalność. Pierścionki z topazem od Ergold o błękitnym odcieniu pięknie rozświetlą twarze posiadaczek niebieskich oczu. Podkreślą także urodę pań o delikatnych rysach, nadając jej uroku i tajemniczości.

Do jakiego typu urody pasuje miodowożółty topaz? Pierścionek z kamieniem o zabarwieniu od żółtego do pomarańczowego najlepiej współgrać będzie z urodą pań o ciepłym odcieniu karnacji i włosów. Miodowy topaz, w otoczeniu złota i diamentów, prezentować będzie się szykownie i dostojnie, nadając stylizacji klasy i ponadczasowości.