Czym charakteryzuje się złoty wisiorek damski?

Nowoczesne wisiorki damskie bez wątpienia są jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za ciekawymi ozdobami. Oryginalny wisiorek damski bardzo łatwo spersonalizować, dlatego też może okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby.

Co warto wiedzieć o damskich wisiorkach?

Klasyczny naszyjnik damski składa się oczywiście z pięknego łańcuszka i charakterystycznej zawieszki-wisiorka (zobacz wisiorki damskie w Marko). Mocowanie obu elementów odbywa się za pomocą oczka albo krawatka. Rolę zawieszki najczęściej pełnią przepiękne kamienie szlachetne albo dekoracyjne ozdoby ze złota lub srebra. W obecnym sezonie najpopularniejszymi rodzajami wisiorków są celebrytki. Mowa tutaj oczywiście o bardzo subtelnych i delikatnych łańcuszkach, które posiadają niewielką zawieszkę. Celebrytki noszone są bardzo blisko szyi. Dla większości kobiet najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne wisiorki damskie w kolorze złota i srebra. Kobiety o ciepłej cerze powinny postawić na złote odcienie. Przy chłodniejszej sylwetce zdecydowanie lepiej sprawdzi się srebro.

Jak umiejętnie dobrać wisiorek do typu dekoltu?

Złoty wisiorek damski prezentować będzie się bardzo okazale tylko wtedy, gdy umiejętnie dobierze się go do kształtu dekoltu. Bez tego bardzo trudno będzie zachować harmonię całej stylizacji, czy też proporcję naszej sylwetki. Największe pole do popisu mają kobiety z dekoltem typu V. W tym konkretnym przypadku najlepiej postawić na wisiorki w identycznym kształcie, które są na dość krótkim łańcuszku. Jeżeli chodzi o dekolt hiszpański to najlepiej wybrać choker albo kolie, która opinać będzie szyję. Masywna obroża zarezerwowana jest przede wszystkim dla okrągłych i niewielkich dekoltów. Kobiety, które często noszą sukienki z dekoltem łódkowym powinny zrezygnować całkowicie z noszenia wisiorków. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie modna bransoletka albo eleganckie kolczyki.