Nasiona automaty – w sam raz dla początkujących!

Nasiona automaty to świetny wybór dla wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z sadzeniem marihuany. Ich uprawa jest prosta, dostępne są w odmianach do hodowania indoor i outdoor. Nasiona automaty charakteryzują się umiejętnością automatycznego zakwitania, które następuje niezależnie od warunków oświetleniowych. Jakie zalety mają te odmiany i czy warto zacząć je uprawiać? 

Nasiona marihuany automaty – zalety 

Szukając nasion idealnych na pierwszy raz, warto zainteresować się odmianą automatyczną. Nasiona marihuany automaty (więcej informacji na ich temat znajdziesz tutaj) mają wiele zalet: 

nasiona marihuany automaty
  • Są proste w uprawie, nie wymagają dużo uwagi ani doświadczenia. 
  • Ich cykl wynosi jedynie od 8-10 tygodni, dzięki czemu oferują szybkie zbiory.
  • Dobrze radzą sobie ze szkodnikami. 
  • Są odporne na zmiany temperatury.
  • Są nieduże, zazwyczaj mierzą od około 60-100 centymetrów – nadają się do hodowania w małych przestrzeniach.
  • Wymagają mniej składników odżywczych w stosunku do innych odmian.
  • Dostępne są w wersjach z różną ilością CBD i innych kannabinoidów. 

Dlaczego warto zacząć swoją hodowlę od nasion automatycznych? 

Nasiona automaty to odmiana wyrozumiała i idealna dla osób początkujących. Rośliny wybaczą drobne błędy i zaniedbanie, zbiory są szybkie, nie zajmują wiele miejsca, dlatego hodowle można zacząć nawet w swoim pokoju. Ich podłoże nie wymaga aż tak wielu składników odżywczych, wystarczy, aby było lekkie i przewiewne. Nie potrzebują odpowiednich cyklów światła – w domu lampy mogą być włączone nawet 24h, ale wystarczy nawet 18. Warto jednak pamiętać, że dłuższe naświetlanie nasion to także szybszy wzrost, a nawet większe plony!