Nowoczesne choinki sztuczne na pniu – czy warto?

Piękne święta Bożego Narodzenia są marzeniem wielu rodzin. Aby stworzyć niesamowitą atmosferę warto postawić na świąteczną choinkę z prawdziwego zdarzenia. Osoby, które mają mało przestrzeni w mieszkaniu albo chcą raz na zawsze zapomnieć o kłopotliwym stojaku, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za choinkami na pniu.

Elegancka choinka na pieńku

Nowoczesna choinki sztuczne na pniu jest ciekawą alternatywą nie tylko dla klasycznych choinek sztucznych, ale również dla choinek naturalnych. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych drzewkach, które wykonane są z folii PCV albo gałązek polietylenowych osadzonych bezpośrednio na sosnowym pniu. Choinki tego typu prezentują się bardzo dumnie i zjawiskowo, dzięki czemu mogą pełnić funkcje dekoracyjne.

Jakie choinki wybrać?

Jeżeli chodzi o choinki sztuczne na pniu, to godne polecenia są stabilne modele wypełnione betonem albo gustowną donicą owiniętą jutowym workiem. Producenci oferują choinki na pieńku o różnej wysokości i średnicy pnia, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Aby wybrać porządną choinkę warto zwrócić uwagę na jej gęstość. Jak powszechnie wiadomo im większa liczba tipsów, tym oczywiście lepiej. Klasyczna choinka o wysokości 1,8 metra powinna mieć około 300 tipsów.