Dlaczego warto używać pianki do włosów

Pianki do włosów to kosmetyki, które mogą zdecydowanie ułatwić stylizację włosów. Jest to bowiem świetny sposób, aby w kilka chwil tak wystylizować włosy, aby te były pełne objętości i blasku. Plusem kolejnym jest to, że pianką możemy utrwalić naszą fryzurę, jednak nie tak jak w przypadku lakieru, będzie ona sztywna i nie do ruszenia. Pianka działa lżej, dlatego wygląda o wiele naturalniej, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Idealny kosmetyk do kręconych włosów

Pianka do włosów jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o włosy kręcone. Włosy kręcone są bowiem bardzo delikatne jeśli chodzi o strukturę. Nie sprawdzą się tutaj więc kosmetyki, które są bardzo treściwe i obciążają włosy. Pianka działa o wiele delikatnej od np. lakieru, więc bez problemu każda posiadaczka kręconych włosów podkreśli nią swój naturalny skręt. Jest to więc bardzo dobre wyjście. Należy trzymać głowę w dół i dwie pompki pianki wgniatać we włosy. Następnie należy włosy przesuszyć suszarką, aby wyparowała wilgoć z kosmetyku. Tym sposobem możemy liczyć na to, że skręt włosów zostanie bardzo korzystnie podkreślony i długo się utrzyma. Pianka do włosów bowiem ma w sobie właściwości lakieru, jednak jej działanie jest dużo słabsze, więc nie obciąży nam włosów.

Jak nadać włosom objętości za pomocą pianki

Pianką do włosów można nie tylko podkreślić skręt włosów, ale także nadać im objętości. Należy wgniatać ją w skalp głowy miarowo i nie przesadzać z ilością produktu. Jest to bardzo ważne, bo pianka nawet najlepiej dobrana i najlepszej jakości nie będzie na żadnych włosach wyglądać dobrze, jeśli przesadzimy z jej ilością. Musimy więc aplikować na włosy małe ilości produktu, bo to z pewnością wystarczy, aby pianka miała szansę zadziałać na nasze włosy. jeśli nałożymy jej za dużo, to stracą one na objętości, a my bardzo łatwo zrazimy się do kosmetyku być może na zawsze, a szkoda. Jest to bowiem kosmetyk, który odpowiednio zaaplikowany rzeczywiście ułatwi nam codzienną stylizację włosów nawet tych najbardziej opornych na układanie.