Jakie peeling do stóp będzie odpowiedni?

Stopy w ciągu roku są nieco zaniedbanym obszarem, szczególnie w czasie trwania szybkich pryszniców trudno zadbać poprawnie o ich potrzeby. Latem, gdy trzeba włożyć sandały, wiele osób przypomina sobie o pielęgnacji stóp. W tym czasie włącza do codziennych zabiegów kosmetycznych niektóre cenne wyroby, poprawiające znacznie kondycję i stan nóg. Wśród takich czynności pielęgnacyjnych, które warto wykonywać w domu, z pewnością dobrym wyborem będzie na przykład peeling stóp.

Dlaczego warto użyć peelingu do stóp przynajmniej raz w tygodniu?

 Ze stóp korzysta się każdego dnia, intensywny wysiłek, nieodpowiednie buty to tylko niektóre aspekty, które negatywnie wpływają na ich samopoczucie i wygląd. Wiele osób zauważa, że skóra na stopach rogowacieje, staje się nieprzyjemna w dotyku, po niedługim czasie można odczuć ból w niektórych jej regionach, na przykład na piętach.

Kosmetyki mają za zadanie zapobiegać wystąpieniu suchej skóry, jednym z najważniejszych, którego warto użyć przynajmniej raz w tygodniu, jest peeling do stóp. Żeby wybrać najlepszy dla siebie, koniecznie trzeba sprawdzić jego skład. Na rynku są do wyboru na przykład peelingi:

  • cukrowy, gruboziarnisty i drobnoziarnisty,
  • enzymatyczny.

Niezależnie od tego, co zostanie wybrane, można liczyć na to, że już po pierwszym użyciu, skóra będzie widocznie wygładzona, miękka, pozbawiona zrogowacień. 

Martwy naskórek nierzadko trzeba jeszcze usunąć za pomocą odpowiednich przyrządów, na przykład tarki do stóp. Jest to pomocne urządzenie zwłaszcza w przypadku pięt.

Czym się różnią peelingi do stóp od siebie?

 Przed sprowadzeniem kosmetyku do domowej łazienki warto zapoznać się z jego działaniem, żeby było to możliwe, potrzebna jest dokładna analiza jego składu. Coraz więcej osób dla lepszego efektu wybiera peeling enzymatyczny do stóp, jest on mniej problematyczny w stosowaniu, nie wykazuje działań niepożądanych. Skóra po jego zastosowaniu jest gładka już po pierwszym użyciu, jest to zasługa użytych tam ekstraktów roślinnych, dają one odpowiednie nawilżenie i odżywienie stopom. W takim składzie nie brakuje dobrze dobranych olejów roślinnych, występują tam zarówno enzymy i kwasy owocowe.

Nadają się one dla każdego, nawet dla tych osób, które mają wrażliwą skórę. W przeciwieństwie do peelingów gruboziarnistych nie ma tutaj agresywnych dla skóry czynników ścierających, działanie jest delikatne, ale skuteczne, idealne dla wielu osób. Można go stosować też znacznie częściej niż zwykły cukrowy peeling czy to gruboziarnisty, czy drobnoziarnisty.